Drugi dan konferencije

SALA "SPACE" | GLAVNI PROGRAM

Glavni konferencijski program koji će uključivati prezentacije i predavanja o svim nivoima obrazovanja.

PREUZMITE PREZENTACIJE 

07.30 Registracija učesnika
09.00 Promišljanje u nastavi u digitalno doba 
Nil Meklin, Velika Britanija i Danijela Šćepanović, Srbija
09.30 Ovo je za svakoga: računanje u engleskim školama
Majs Beri, Velika Britanija
10.00 Povezana iskustva u učenju 
Aleksandar Stepančev, CISCO
10.30 Pauza 
11.00 Kritički osvrt na IKT, liderstvo i oblike profesionalnog razvoja 
Tim Rad, Velika Britanija
11.30 Digitalno i onlajn učenje, alati ET2020: rezultati i pouke 
Mario Rokaro, Evropska komisija
12.00 Integrisanje IKT u školama: PISA perspektiva 
Alfonso Ekazara, OECD
12.30 Pauza
13.45 Hrabro liderstvo: put jedne škole 
Šeron Grej, Velika Britanija
14.15 Obrazovanje i gejmifikacija
Mark Martin, Velika Britanija
14.45 Digitalno dete – Analogni čovek: vrednost ljudskog u tehnološkom pejzažu 
Niki Smedli, Velika Britanija
15.15 Pauza
15.45 ETF studija slučaja o digitalnom i onlajn učenju u stručnom obrazovanju 
Alesandro Brolpito, ETF
16.15 Analitike u učenju 
Dragan Gašević, Velika Britanija
16.45 Inspirisanje promene kroz izuzetnost u visokom obrazovanju
Alehandro Armelini, Velika Britanija
17.15 Kraj programa

SALA "ENTER" | OSNOVNO I SREDNJE OBRAZOVANJE

Predavanja u ovoj sali će se fokusirati na temu osnovnog i srednjeg obrazovanja.

PREUZMITE PREZENTACIJE 

07.30 Registracija učesnika
09.00 Nastavničke inovacije za učenje u 21. veku 
Diana Laurilard, Velika Britanija
09.30 Svet oko nas u Moodle-u 
Slavica Gomilanović, Srbija
09.45 e-Twinning u obrazovno-vaspitnim ustanovama 
Jelena Dragaš i Nataša Jerković Đukanović, Srbija
10.00 Mali projekat iz geografije – države Evrope 
Aleksa Popadić, Srbija
10.15 Uz pomoć novih alata do novih saznanja 
Vesna Ždrnja, Srbija
10.30 Pauza
11.00 Pet minuta fenomena 
Jelena Kolundžija, Srbija
11.15 Čemu svo znanje ako ne znam da ga primenim? 
Jasna Marković, Srbija
11.30 Android aplikacija kao projekat iz oblasti kulture 
Dragana Aleksić, Aleksandra Bojović i Željka Bojić, Srbija
11.45 Tehnologija i formativno ocenjivanje 
Milica Marković, Srbija
12.00 Analitike učenja u pilot projektu e-škole (CARNet) 
Renata Ivanković, Hrvatska
12.15 e-Bezbednost: angažovanje cele školske zajednice 
Alan Mackenzie, Velika Britanija 
12.45 Pauza
14.00 I juče i danas i sutra – um caruje 
Tatjana Ćitić i Nevena Mladenović,  RTS
14.15 Klikeri u učionici 
Marina Dorocki i Vladan Mladenović, Srbija
14.30 Algoritmizacija bisera dečije književnosti 
Jelena Hadži-Purić, Srbija
14.45 Vikidahije 
Anđelka Petrović, Srbija
15.00 Korišćenje aplikacije Scratch u matematici 
Majls Beri, Velika Britanija 
15.30 Pauza
16.00 Panel diskusija 
Nastava informatike u osnovnim i srednjim školama
17.15 Kraj programa

SALA "INSERT" | VISOKO I INKLUZIVNO OBRAZOVANJE

Predavanja u ovoj sali će se fokusirati na temu visokog i inkluzivnog obrazovanja.

PREUZMITE PREZENTACIJE 

07.30 Registracija učesnika
09.00 Kako do elektronskih nastavnih materijala za svu decu 
Mirjana Lazor, Srbija
09.15 Udžbenici u Daisy formatu i inkluzivna nastava u Crnoj Gori 
Nađa Durković, Crna Gora
09.30 Laboratorijske vežbe u inkuzivnom obrazovanju uz pomoć android aplikacije 
Biljana Marić i Jasna Ristić, Srbija
09.45 Tehnologija za podršku učenicima sa diskalkulijom 
Lidija Trifunović i Željko Trifunović, Srbija
10.00 IKT kao suvremeni alat za učenje i podsticanje 
Jasmina Ivšac Pavliša, Hrvatska
10.15 Aplikacije za rad sa decom sa autizmom 
Milica Đurić, Srbija
10.30 Računaj i mene! – promovisanje inkluzivnosti uz IKT 
Niki Smedli, Velika Britanija
11.00 Pauza
11.30 Staro vino i nove boce: gde je inovacija otišla? 
Alehandro Armelini, Velika Britanija
12.00 Tehnologije alternative provere znanja 
Vladan Devedžić, Srbija
12.15 Kreiranje OER materijala za poljoprivredno obrazovanje
Vesna Poleksić, Srbija
12.30 Koristimo staro ako nema novog: LowTech nastava 
Jelena Gledić, Srbija
12.45 Pauza
14.00 Analitike učenja, kako unaprediti sistem obrazovanja? 
Dragan Gašević, Srbija
14.15 Upravljanje znanjem u inteligentnih organizacijama 
Sonja Radenković, Srbija
14.30 Digitalni sadržaj – nove veštine za novo digitalno doba 
Miloš Bajčetić, Srbija
14.45 Aditivne tehnologije u visokom obrazovanju 
Dejan Movrin, Srbija
15.00 Izrada e-Nastavnih materijala kroz objekte učenja 
Danijela Ljubojević, Srbija
15.15 Razvoj E-portfolia u projektu ATS 2020 
Borut Čampelj, Slovenija
15.30 Novi trendovi u upotrebi mobilnih uređaja kod studiranja na daljinu
Sajmon Kros, Velika Britanija
16.00 Kraj programa

SALA "ALT" | RAZVOJ LJUDSKIH RESURSA

Predavanja u ovoj sali će pokriti različite teme, od upotrebe IKT u predškolskom obrazovanju do specijalizovanih softvera i liderstva u školama.

PREUZMITE PREZENTACIJE

07.30 Registracija učesnika
09.00 Izazovi i mogućnosti primene novih tehnologija 
Slavica Ilić, Srbija
09.15 Razumeti ulogu IKT u vrtiću 
Nataša Anđelković, Srbija
09.30 Primena računara kod dece predškolskog uzrasta 
Darko Petrović, Srbija
09.45 Računar u svetu predškolca 
Slobodanka Miladinović, Daliborka Živković i Dragan Dragićević, Srbija
10.00 Upotreba WEB 2.0 u vrtiću 
Nataša Vrapčević, Srbija
10.15 Korišćenje digitalnih tehnologija u vrtićima 
Ivan Kalaš, Velika Britanija
10.45 Pauza
11.15 Primena Google učionice u nastavi 
Biljana Vučković, Srbija
11.30 Metoda I3 – interaktivnost na treću 
Ivana Katavić, Hrvoje Mladinić, Hrvatska
11.45 Put oko sveta za 60 minuta 
Ante Čurlin, Srbija
12.00 Evropska nedelja programiranja u Srbiji 
Čaba Vereš, Srbija
12.15 EcoReporters – aplikacija za učenje engleskog jezika 
Ivana Banković, Sanja Tasić and Marko Banković, Srbija
12.30 Pauza
13.00 Onlajn direktor 
Vladimir Stanković, Srbija
13.15 Liderstvo u školama 
Dušan Milovanović, Srbija
13.30 Iza lidera 
Marija Lukač, Srbija
13.45 Značaj školskog operativnog softvera za direktore 
Nebojša Obradović, Srbija
14.00 Kraj programa

Molimo vas da imate u vidu da je program konferencije podložan promenama.